تبلیغات


http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

وقتی خـــدا غـریـبـــه-ست، آدم شـدن مـحـالـه ... - اداره جامعه قبل از چماق به عقل و تدبیر نیاز دارد ...وقتی خـــدا غـریـبـــه-ست، آدم شـدن مـحـالـه ...

با مردم بودن قریحه-ی ادبی وَ هنری را بیشتر رشد مـیـدهـد ...


نوشته شده در تاریخ جمعه 10 شهریور 1396 توسط عـبـــد عـا صـی
 

  بسم الله الرحمن الرحیم  


 

  اداره جامعه قبل از چماق به عقل و تدبیر نیاز دارد ... 

 

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید 
 

وبلاگ محمدرضا زائری، خبرآنلاین: پس از بازنشر ویدئوی گشت ارشاد که به بهانه آن چیزی درباره حجاب نوشته بودم برخی دوستان پاسخ‌ها و یادداشت‌هایی منتشر کردند که شاید لازم بود من نیز در مقابل توضیحاتی بدهم.
لیكن هر چه فكر می كنم می بینم ادامه بحث به همان چیزی دامن می زند كه از آن پرهیز دارم و به همین دلیل مدتهاست نه مصاحبه ای در این زمینه می كنم و نه سخنرانی و میزگرد و ... را می پذیرم، از این روی هر چه فكر كردم دیدم جواب دادنش مصلحت نیست و ترجیح می دهم كه گذشت زمان همه چیز را-بیش از امروز- روشن كند و مسؤولان امر را به این نتیجه برساند كه اداره جامعه قبل از چماق به عقل و تدبیر نیاز دارد و رویارویی با مردم بیش از زور بازو نیازمند استفاده از دل و جان است .
فقط چون برخی در اصل فیلم تشكیك كرده بودند عرض می كنم كه من از چند طریق از صحت فیلم اطمینان كسب كردم ولی با این حال خودم در آن پست احتمالات دیگر را برای گرفتن زهر مطلب مطرح كرده بودم. الآن هم مدارك و شواهد دیگری از سرنوشت دردناك برخوردهای انتظامی با موضوع حجاب دارم ولی فقط به عنوان نمونه همین دو نمونه برای كسانی كه همچنان از گشت ارشاد دفاع می كنند منتشر می كنم.
اولی پیامك یكی از مأموران كه هم كار خودش را زیر سؤال می برد و مقام مافوق و همكاران خود را عقده ای می نامد! و هم می خواهد باب ارتباط با شخص مثلا "مجرم" راباز كند! و دومی هم گزارش یكی از دنبال كنندگان این صفحه از تجربه خودش با یكی از مأموران ! واقعیت این است كه این شیوه غیر عقلانی و رفتار نادرست كه هر كسی با اندك تأمل می تواند آسیب ها و عوارضش را درك كند به طور طبیعی نتایج و پیامدهای سیاه تر از این هم خواهد داشت!
نیروی انتظامی یكی از اركان اساسی استقرار ثبات و امنیت كشور است و برخی از كسانی كه پرسنل شریف نیروی انتظامی را در این سطح درگیر و گرفتار ساخته اند بی سر وصدا دارند كاركردهای اصلی این نیروی ارزشمند را تخریب می كنند.
متأسفانه كسانی كه از گشت ارشاد دفاع می كنند متوجه نیستند كه این روند در آینده نزدیك چه بنیان هایی را در نظام مان سست تر و لرزان تر خواهد ساخت و چگونه همین اندك فرصت باقیمانده برای ترویج ارزشهاى دینی را هم از ما خواهد گرفت. اشتباه فاحش دوستان دلسوز ما این است كه به خاطر نگرانی شان در موضوع حجاب یك خطر و تهدید بزرگتر را نمی بینند و متوجه ابعاد خطرناك آن تهدید نیستند.
هنر آن است كه انسان دورتر از اینجا و دیرتر از امروز را بییند و با تأمل در احوال پیشینیان از تاریخ درس بگیرد و بفهمد یك سیاست غلط و ناشیانه حتى با نیت صحیح چه غلط های بزرگی را رفم می زند.
كشور ما متاسفانه اكنون در شرایط بسیار سخت و دشواری قرار دارد و متن جامعه دچار آسیب های فراوان و در معرض بحران های سخت است ولی این بار بیش از آن كه تهدید سیاسی و نظامی باشد، این خطر در حوزه اجتماعی است.
امثال شهید محسن حججی با نثار جان خود تهدید سیاسی و نظامی را پاسخ گفته و می گویند اما تهدید اجتماعی و مشكلات روزافزونی از قبیل بیكاری و فقر و فساد و اعتیاد و ... را با خون دادن نمی توان تدبیر كرد.
مصرف مشروبات الكلی به مراتب خطرناك تر از بی حجابی است، چرا كسی نگران این خطر خانمان سوز نیست؟ خیالتان را راحت كنم، اینجا دیگر با جان دادن و خون دادن و كربلا كردن و عاشورا آفریدن مشكل حل نمی شود! بلكه عقل و تدبیر و برنامه ریزی و صبر می خواهد!
آنان هم كه نگران اسلام هستند باید تكلیف را روشن كنند، اگر قبول دارند كه پیامبر و امیرالمؤمنین اسلام را بهتر از آنان می شناسند باید به سراغ عدالت مظلوم و غریب بروند و اگر معتقد هستند كه اسلام را از صاحبان خانه وحی بهتر می فهمند پس لااقل بدون تعارف و به صراحت بگویند و ما را راحت سازند!

تهیه وَ تدوین: عـبـــد عـا صـی 

برچسب ها: بدحجابی، حجاب، پلیس امنیت اخلاقی، طرح امنیت اخلاقی،
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی،
نانی /
گر در طلب گوهر كانی،
كانی /
این نكته رمز اگر بدانی،
دانی /
هر چیز كه اندر پی آنی،
آنی ...

مـــولانـــا


امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :